REFERENCE

Josef


"Paní Veroniko, děkuji Vám za Vaši návštěvu Domova s živým koněm. Když v rámci akce "Ježíškova vnoučata" jsem měl přání setkat se s koňmi, nevěřil jsem, že je to splnitelné přání. Zvlášť pro vozíčkáře. Váš nápad, dopravit živého koně k nám, mě velmi mile překvapil. Návštěva měla velký úspěch a potěšila nejen mě, ale i další obyvatele Domova. Byla to pro nás významná událost. Vyřizuji poděkování i za ostatní potěšené." 

Martina


"Byl to úžasný zážitek - přenesl na mě tolik energie a přitom klid. Je to opravdu "terapeutický" kůň, mně ty dvě hodiny objímání, mazlení, hlazení daly tolik, že mě tam snad ani nic nebolelo. Neskutečné uvolnění!! A když se teď dívám na fotky, tak mám i po dlouhé době "dobrovolně" natažené prsty na rukou, narovnaná záda a vůbec úplně jiný postoj těla.. Nechápu!! Vůbec by mě nenapadlo, že může být kůň tak klidný, byl uvolněný, držel hlavu přitisknutou, přivíral oči, zadní nohu povolenou a nechal se jen hladit."


Marie


„Dobrý den, dne 9.5.2021 jste nás navštívili s koníčkem Sagim. Celý týden jsme vysílali k nebi prosby, aby vyšlo hezké počasí a Vaše návštěva k nám na zahradu se uskutečnila. A opravdu, ta neděle byla nejkrásnějším a nejslunečnějším dnem z celého týdne! Staroušky jsme rozesadili po celé zahradě a už jen čekali, až "jeho výsost Sagi" vstoupí :-) Všichni jsme se strašně moc těšili již dopředu, ale osobní setkání s tímto majestátním tvorem bylo dechberoucí. Některé babičky i dědečkové byli jen tichými obdivovateli, zatímco jedna z babiček se odvážila Sagimu dokonce vyčistit kopýtka, další dostala kartáč a s nadšením hřebelcovala! Z tohoto krásného zážitku žijí ještě teď, každému na potkání vypráví, jak jsme tady měli živého koně, jak byl neuvěřitelně hodný, od každého se nechal pohladit, od jedné z babiček dokonce i vodit. Patří Vám obrovský dík, kolik jste k nám se Sagim přinesli radosti a zvířecí lásky, pro staroušky to byl opravdu neopakovatelný zážitek. Přeji Vám za celý domov Slunné stáří hodně zdraví a ještě spousty rozzářených tváří díky Vaší terapeutické činnosti. 

Mgr. Monika Liďáková

Sociální pracovnice, Domov pro seniory Chýnov

„V úterý 17.8.2021 za námi do Chýnova přijela paní Mgr. Veronika Volgemutová se svým čtyřnohým přítelem Sagittou. Tuto návštěvu podpořili Ježíškova vnoučata a Nadační fond Českého rozhlasu. Paní Veronika se svým valachem přistupovala ke každému zúčastněnému individuálně. Kdo chtěl, mohl si koně pohladit či podívat se mu velmi z blízka do jeho velkých hnědých očí. Co si myslel jsme sice nevěděli, ale zato jsme se dozvěděli něco zajímavého z jeho rodokmenu, výcviku a stravování. "V parku bývalého barokního zámku jsme strávili příjemné odpoledne" řekla paní Veronika, a nejen ona ale i všichni zúčastnění, kteří si koně pamatují především jako hospodářské zvíře a pomocníka v zemědělství.

A tak bychom rádi touto cestou poděkovali paní Volgemutové, která svým vlídným přístupem a vedením "Sagiho" přiměla naše seniory k mluvenému slovu, rozpohybovala unavené ruce, aktivizovala paměť, vyvolala úsměv i obavy a mnohé jiné. Těšíme se na další podobná setkání.

NOVINKY.CZ - návštěva Hospice Dobrého Pastýře

ROZHOVOR NA RADIOŽURNÁLU


NAPSALI O NÁS