REFERENCE

Josef


"Paní Veroniko, děkuji Vám za Vaši návštěvu Domova s živým koněm. Když v rámci akce "Ježíškova vnoučata" jsem měl přání setkat se s koňmi, nevěřil jsem, že je to splnitelné přání. Zvlášť pro vozíčkáře. Váš nápad, dopravit živého koně k nám, mě velmi mile překvapil. Návštěva měla velký úspěch a potěšila nejen mě, ale i další obyvatele Domova. Byla to pro nás významná událost. Vyřizuji poděkování i za ostatní potěšené." 

Martina


"Byl to úžasný zážitek - přenesl na mě tolik energie a přitom klid. Je to opravdu "terapeutický" kůň, mně ty dvě hodiny objímání, mazlení, hlazení daly tolik, že mě tam snad ani nic nebolelo. Neskutečné uvolnění!! A když se teď dívám na fotky, tak mám i po dlouhé době "dobrovolně" natažené prsty na rukou, narovnaná záda a vůbec úplně jiný postoj těla.. Nechápu!! Vůbec by mě nenapadlo, že může být kůň tak klidný, byl uvolněný, držel hlavu přitisknutou, přivíral oči, zadní nohu povolenou a nechal se jen hladit."


Marie


„Dobrý den, dne 9.5.2021 jste nás navštívili s koníčkem Sagim. Celý týden jsme vysílali k nebi prosby, aby vyšlo hezké počasí a Vaše návštěva k nám na zahradu se uskutečnila. A opravdu, ta neděle byla nejkrásnějším a nejslunečnějším dnem z celého týdne! Staroušky jsme rozesadili po celé zahradě a už jen čekali, až "jeho výsost Sagi" vstoupí :-) Všichni jsme se strašně moc těšili již dopředu, ale osobní setkání s tímto majestátním tvorem bylo dechberoucí. Některé babičky i dědečkové byli jen tichými obdivovateli, zatímco jedna z babiček se odvážila Sagimu dokonce vyčistit kopýtka, další dostala kartáč a s nadšením hřebelcovala! Z tohoto krásného zážitku žijí ještě teď, každému na potkání vypráví, jak jsme tady měli živého koně, jak byl neuvěřitelně hodný, od každého se nechal pohladit, od jedné z babiček dokonce i vodit. Patří Vám obrovský dík, kolik jste k nám se Sagim přinesli radosti a zvířecí lásky, pro staroušky to byl opravdu neopakovatelný zážitek. Přeji Vám za celý domov Slunné stáří hodně zdraví a ještě spousty rozzářených tváří díky Vaší terapeutické činnosti. 


NAPSALI O NÁS