CO DĚLÁME?

Společně s asistenčním koněm Sagittkou jezdíme za klienty, kterým zdravotní stav nedovolí přijet za námi. Každá návštěva je individuálně připravena na míru.  Pomáháme s aktivizací klientů, samotná přítomnost velkého zvířete působí terapeuticky. Klienty motivujeme k pohybu, komunikaci a péčí o zvíře. Sagittka se trpělivě věnuje každému zájemci jednotlivě - u ležícího trpělivě postojí, zvládne následovat invalidní vozík, chodítko, berle. Moc ráda motivuji klienty ke komunikaci - vždy jsou zvídaví a sami vypráví svoje příběhy spojené s koňmi, nebo životem na statku. S dopomocí zkoušíme koně čistit, na konci určitě uvítáme mrkev a společně koně nakrmíme. Oblíbenou částí je společné fotografování na památku. Každé naše setkání je jiné, vždy ale plné emocí a úsměvů. Snažíme se nezapomínat ani na pečující personál.

JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

Bylo nebylo...

Jednoho krásného dne jsem skončila v nemocnici, počítala zlomeniny a odřeniny.

Rekonvalescence trvala kvůli komplikacím déle, než jsem čekala. První zastávkou byl vozík, později berle; první cesta vedla kam jinam, než do stáje. Sagittka byl, díky své skvělé povaze, v úžasném klidu a pohodě, byl mi velkou oporou. Respektoval vozík i berle, byl naprosto pozorný a ohleduplný. Spolu jsme ušli prvních pár metrů, každý den víc a víc. Byl nedílnou součástí mé dlouhodobé rehabilitace. Chápal má pohybová omezení a naprosto se jim přizpůsobil. V této době přišel nápad - Proč se nepodělit o tak úžasné stvoření i s ostatními? Během roku jsme absolvovali specializační zkoušky České hipoterapeutické společnosti - s výsledkem nejlépe připravený kůň.

POSLÁNÍ

Jednoho dne jsem náhodou narazila na práci pana Hassena Bouchakoura  a jeho koně Dr. Peyo ve Francii. Navštěvují spolu nemocnice, děti, seniory, hospice a přináší radost v nelehkých situacích. Proč se nevydat podobným směrem? 

PLNÍME SI SNY

Buďte u toho s námi.

Víte o někom, kdo by si přál nás potkat? V současné době působíme v lokalitě Střední Čechy a Praha. Samozřejmě je možné nás po domluvě navštívit přímo v naší domovské stáji. Můžete nás kontaktovat přímo na email, nebo zde na stránkách v sekce kontakt.

Jaký máme sen do budoucna?

Bylo by mým velkým přáním zapůjčit autopřepravník, který by umožnil vícedenní cesty do vzdálenějších koutů republiky,  kde zatím musíme návštěvy zatím bohužel odmítat.


VERONIKA

 • průvodce Sagiho při terapiích
 • majitel toho nejlepšího koně na světě
 • držitel jezdecké a cvičitelské licence
 • věnuji se pomoci při tréninku ze země 
 • mluví německy a anglicky
 • miluje asijskou kuchyni a spánek v jakémkoliv množství 

SANTA SAGITTA

 • certifikovaný terapeutický kůň
 • valach (m: Santa Lucia po San Giorgio, o: Sagitta)
 • vítěz Mistrovství ČR 2019 v bezudidlovém ježdění v drezuře
 • ježděný drezurně s udidlem, bez udidla, bez uzdečky, pracujeme ze země a ve volnosti
 • miluje mrkev a spánek v jakémkoliv množství

Sagittka je držitel Certifikátu koně se specializační zkouškou České hiporehabilitační společnosti.

MOŽNOSTI SPOLUPRÁCE

Konzultace k výcviku koně pro hiporehabilitaci

Příprava koní ze země - pro hiporehabilitační zkoušky, komunikace aj.  500 Kč

Nabídka pro firmy


Chcete pro své zaměstnance připravit nevšední zážitek/teambuilding a zároveň přispět na dobrou věc? Máme pro vás nachystaný program pro menší skupinku kolegů - seznámení s naší přípravou pro terapie, možnost zažít si, jaké je to být seniorem. Nebo dojedeme za vámi přímo do firmy? 

Kontaktujte nás a připravíme společně pro vás program na míru.