CO DĚLÁME?

Společně s asistenčním koněm Sagittkou jezdíme za klienty, kterým zdravotní stav nedovolí přijet za námi. Každá návštěva je individuálně připravena na míru.  Pomáháme s aktivizací klientů, samotná přítomnost velkého zvířete působí terapeuticky. Klienty motivujeme k pohybu, komunikaci a péčí o zvíře. Sagittka se trpělivě věnuje každému zájemci jednotlivě - u ležícího trpělivě postojí, zvládne následovat invalidní vozík, chodítko, berle. Moc ráda motivuji klienty ke komunikaci - vždy jsou zvídaví a sami vypráví svoje příběhy spojené s koňmi, nebo životem na statku. S dopomocí zkoušíme koně čistit, na konci určitě uvítáme mrkev a společně koně nakrmíme. Oblíbenou částí je společné fotografování na památku. Každé naše setkání je jiné, vždy ale plné emocí a úsměvů. Snažíme se nezapomínat ani na pečující personál.

JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

Bylo nebylo...

Jednoho krásného dne jsem skončila v nemocnici, počítala zlomeniny a odřeniny.

Rekonvalescence trvala kvůli komplikacím déle, než jsem čekala. První zastávkou byl vozík, později berle; první cesta vedla kam jinam, než do stáje. Sagittka byl, díky své skvělé povaze, v úžasném klidu a pohodě, byl mi velkou oporou. Respektoval vozík i berle, byl naprosto pozorný a ohleduplný. Spolu jsme ušli prvních pár metrů, každý den víc a víc. Byl nedílnou součástí mé dlouhodobé rehabilitace. Chápal má pohybová omezení a naprosto se jim přizpůsobil. V této době přišel nápad - Proč se nepodělit o tak úžasné stvoření i s ostatními? Během roku jsme absolvovali specializační zkoušky České hipoterapeutické společnosti - s výsledkem nejlépe připravený kůň.

POSLÁNÍ

Jednoho dne jsem náhodou narazila na práci pana Hassena Bouchakoura  a jeho koně Dr. Peyo ve Francii. Navštěvují spolu nemocnice, děti, seniory, hospice a přináší radost v nelehkých situacích. Proč se nevydat podobným směrem? 

PLNÍME SI SNY

Buďte u toho s námi.

Víte o někom, kdo by si přál nás potkat? V současné době působíme v lokalitě Střední Čechy a Praha. Samozřejmě je možné nás po domluvě navštívit přímo v naší domovské stáji. Můžete nás kontaktovat přímo na email, nebo zde na stránkách v sekce kontakt.

Jaký máme sen do budoucna?

Najít nemocnici, či zařízení, které nás pustí do vnitřních prostor a dovolí se tak věnovat i pacientům, kteří se ven dostat za námi nemohou.

Bylo by mým velkým přáním zapůjčit autopřepravník, který by umožnil vícedenní cesty do vzdálenějších koutů republiky. 


VERONIKA

  • průvodce Sagiho při terapiích
  • majitel toho nejlepšího koně na světě
  • držitel jezdecké a cvičitelské licence
  • mluví německy a anglicky
  • miluje asijskou kuchyni a spánek v jakémkoliv množství 

SANTA SAGITTA

  • certifikovaný terapeutický kůň
  • valach (m: Santa Lucia po San Giorgio, o: Sagitta)
  • vítěz Mistrovství ČR 2019 v bezudidlovém ježdění v drezuře
  • ježděný drezurně s udidlem, bez udidla, bez uzdečky, pracujeme ze země a ve volnosti
  • miluje mrkev a spánek v jakémkoliv množství

Sagittka je držitel Certifikátu koně se specializační zkouškou České hiporehabilitační společnosti.
VÝROČNÍ ZPRÁVA 2020